Co zawiera każdy plan, jak wyceniane są umowy na 1, 3, 6 i 12 miesięcy, plan referencyjny stojący za każdą ceną na 2 listopada 2026 i czego nie obejmuje.
VPS Cobaltfell kosztuje od $10.49 do $129.87 miesięcznie przy umowie na 12 miesięcy, za 2 do 16 dedykowanych vCPU, oraz od $14.98 do $185.53 miesięcznie w rozliczeniu miesięcznym (ceny z 2 listopada 2026). Fell 8 ma najlepszą cenę za vCPU: $4.78. Nie ma opłaty konfiguracyjnej, a płacisz kryptowalutą bez KYC.
Ile rdzeni, na jak długo, w jakim mieście?
Ile kosztuje każdy plan?
Cztery plany, nazwane według liczby dedykowanych vCPU. Każdy opłacasz z salda kryptowalutowego za 1, 3, 6 lub 12 miesięcy; przełącz okres nad kartami, aby zobaczyć miesięczny koszt. Cena jest taka sama w Amsterdamie, Zurychu i Bukareszcie. Przy składaniu zamówienia wybierasz okres, miasto, obraz Linux i, jeśli chcesz, klucz SSH.
Każdy plan podwaja poprzedni: dwa razy więcej vCPU, dwa razy więcej RAM, dwa razy więcej NVMe i dwa razy więcej ruchu. Proporcja pozostaje na poziomie 2 GB RAM i 40 GB NVMe na dedykowany vCPU, więc przejście na wyższy plan nigdy nie zostawia w tyle żadnego zasobu.
Przesuń, aby zobaczyć wszystkie kolumny
Plan
Dedykowane vCPU
RAM
NVMe
Ruch miesięcznie
Okres 12 miesięcy, miesięcznie
Za vCPU
Miesiąc do miesiąca
Fell 2
2
4 GB
80 GB NVMe
4 TB
$10.49
$5.24
$14.98
Fell 4
4
8 GB
160 GB NVMe
8 TB
$19.49
$4.87
$27.84
Fell 8
8
16 GB
320 GB NVMe
16 TB
$38.24
$4.78
$54.63
Fell 16
16
32 GB
640 GB NVMe
32 TB
$129.87
$8.11
$185.53
W każdym planie:
vCPU: vCPU to jeden wątek sprzętowy procesora hosta. Twoje są przypięte jeden do jednego do Twojego VPS i nigdy nie są pożyczane innemu klientowi, a dwa wątki jednego fizycznego rdzenia trzymają się razem, więc każde 2 vCPU tworzą jeden pełny rdzeń, którego nie dzieli żaden sąsiad.
Procesor: Każdy plan działa na procesorach serwerowych AMD EPYC 9004/9005 (Zen 4 / Zen 5), rodzinie po raz pierwszy wprowadzonej w listopadzie 2022; VPS nigdy nie jest przenoszony na starszy node bez uprzedzenia Cię.
Użycie CPU: Pełne obciążenie jest dozwolone tak długo, jak wymaga tego Twoja praca: bez kredytów CPU, bez okna burst i bez throttlingu po kilku minutach przy 100%.
Pamięć: RAM Twojego planu jest zarezerwowany dla Twojego VPS i nie jest overcommitowany.
Dysk: Pamięć NVMe w każdym planie.
Sieć: Każdy VPS otrzymuje jeden adres IPv4 i IPv6 /64 na porcie 1 Gbit/s. Miesięczny transfer Twojego planu liczy tylko dane wychodzące, a jego przekroczenie samo w sobie nigdy nie dolicza opłaty.
Systemy: Debian 13, Debian 12, Ubuntu 24.04 LTS, AlmaLinux 10, Rocky Linux 10. Tylko obrazy Linux: Debian, Ubuntu, AlmaLinux i Rocky Linux. Windows nie jest oferowany.
Dostęp: Root over SSH. Paste a public key at checkout and password login stays off; leave the field empty and the team sets a temporary root password, shown in your dashboard, that you replace at first login.
Który plan pasuje do mojego obciążenia?
Rozmiar VPS z dedykowanym vCPU dobieraj według liczby zadań uruchamianych jednocześnie, a nie według szczytu pojedynczego zadania. vCPU to tutaj wątek, który zatrzymujesz, więc cztery równoległe zadania wymagają około czterech vCPU, a RAM idzie za tym w proporcji 2 GB na vCPU.
Fell 2 pasuje do jednego stale zajętego procesu: runnera CI, który przyjmuje jedno zadanie naraz, małego PostgreSQL dla aplikacji produkcyjnej, API o stałym ruchu lub dwóch przeglądarek headless.
Fell 8 pasuje do kodowania wideo za pomocą FFmpeg, większych kompilacji, takich jak projekty Rust lub C++, oraz bazy danych, która uruchamia też własne raporty. Ma najlepszą cenę za vCPU.
Fell 16 pasuje do farm buildów, kodowania wsadowego i małych modeli językowych na CPU, gdzie o tempie decydują rdzenie i przepustowość pamięci.
To punkty wyjścia, a nie pomiary: Nasze własne wyniki YABS i Geekbench 6, wraz z mierzonym przez nas steal time, zostaną opublikowane z datą, gdy tylko nasza pierwsza maszyna testowa zostanie dostarczona. Do tego czasu nie podajemy żadnych własnych wartości wydajności.
Ile oszczędzają okresy 3, 6 i 12 miesięcy?
Każdy VPS przedpłacasz na 1, 3, 6 lub 12 miesięcy, a dłuższy okres obniża miesięczny koszt o 10%, 20% lub 30%. Wynajmij VPS na 1 miesiąc, 3 miesiące (-10%), 6 miesięcy (-20%) lub 12 miesięcy (-30%). Dłuższy okres kosztuje miesięczną cenę pomnożoną przez liczbę miesięcy minus rabat, zaokrągloną w dół do centa: Fell 8 to $54.63 za 1 miesiąc, $147.50 za 3, $262.22 za 6 i $458.89 za 12. Odnowienie powtarza okres Twojego zamówienia w tej samej cenie, chyba że w panelu wybierzesz inny okres na kolejne odnowienie.
Przesuń, aby zobaczyć wszystkie kolumny
Okres opłacasz jednorazowo z salda. Jego cena to cena miesięczna pomnożona przez liczbę miesięcy, pomniejszona o zniżkę, zaokrąglona w dół do grosza; kwota miesięczna to ten total podzielony przez 12, tak jak pokazuje to checkout.
Plan
1 miesiąc
3 miesiące (−10%)
6 miesięcy (−20%)
12 miesięcy (−30%)
Miesięcznie przy 12 miesiącach
Fell 2
$14.98
$40.44
$71.90
$125.83
$10.49
Fell 4
$27.84
$75.16
$133.63
$233.85
$19.49
Fell 8
$54.63
$147.50
$262.22
$458.89
$38.24
Fell 16
$185.53
$500.93
$890.54
$1558.45
$129.87
Każdy VPS jest opłacany z przedpłaconego salda kryptowalutowego za okres wybrany przy składaniu zamówienia: 1, 3, 6 lub 12 miesięcy. Przy włączonym automatycznym odnowieniu ten sam okres jest ponownie pobierany z salda w cenie Twojego zamówienia, chyba że ustawisz inny okres na następne odnowienie w dashboardzie; jeśli saldo nie wystarczy, VPS zatrzymuje się po zakończeniu okresu, jego dysk jest przechowywany przez 7 dni, a następnie usuwany.
Okres trwa własną liczbę dni: 30, 91, 182 lub 365. Jeśli VPS nie da się zbudować albo zatrzyma się i support nie zdoła go zrestartować, utracone dni wracają na Twoje saldo; polityka zwrotów pokazuje, jak wyceniany jest dzień w każdym okresie.
Jak ustalana jest cena Cobaltfell?
Według badania Cobaltfell z 2 listopada 2026 6 z 51 hostów VPS przyjmujących kryptowaluty bez dokumentu tożsamości sprzedawało porównywalny plan z dedykowanym CPU; każdy poziom Cobaltfell jest wyceniany wobec jednego z tych planów, wskazanego w tabeli poniżej, i jest co najmniej 25% poniżej niego przy okresie 12-miesięcznym. Pełna reguła: Przy okresie 12-miesięcznym każdy plan jest wyceniony co najmniej 25% poniżej wskazanego planu referencyjnego (ceny odczytane 2 listopada 2026): Fell 2 wobec „Swift” od RDP.monster za 13,99 USD miesięcznie; Fell 4 wobec „Velocity” od RDP.monster za 25,99 USD miesięcznie; Fell 8 wobec „Commodore” od HostSailor za 50,99 USD miesięcznie; Fell 16 wobec „Ryzen-5” od Hiddence za 155,00 EUR (173,17 USD) miesięcznie. Plan może służyć jako referencja tylko wtedy, gdy jest porównywalny: sam jego host podaje, że CPU jest dedykowany, procesor został wprowadzony na rynek w 2022 roku lub później, ma co najmniej tyle samo vCPU przy 2 GB RAM i 20 GB NVMe na vCPU, adres IPv4 jest w cenie, jest rozliczany z miesiąca na miesiąc i jest dostępny. Spośród 51 hostów VPS, które przyjmują kryptowaluty i nie proszą o dokument tożsamości przy rejestracji, 6 miało taki plan (Servury, RDP.monster, HostSailor, Cherry Servers, VPSLab i Hiddence); dla każdego poziomu referencją jest porównywalny plan spośród nich o najniższej cenie miesięcznej. Tylko jeden plan spełnił regułę przy 16 vCPU, więc Fell 16 opiera się na jednym hoście. SporeStack, BitLaunch i NoctHost również przyjmują kryptowaluty bez dokumentu tożsamości, ale są pominięte: SporeStack wymaga od każdego nowego konta pierwszej wpłaty w wysokości 1000 USD, BitLaunch pokazuje ceny dopiero po zalogowaniu, a NoctHost publikuje tylko ceny „od”. Ceny w EUR przelicza się według kursu 1 EUR = 1,1172 USD (kurs referencyjny EBC z 30 października 2026), a cena miesięczna to cena miesięczna przy okresie 12-miesięcznym podzielona przez 0,7.
Tabela pokazuje plan referencyjny każdego poziomu. Każda referencja to cena miesięczna; nasza w tym samym wierszu to cena przy okresie 12-miesięcznym w przeliczeniu na miesiąc.
Z którym planem porównywana jest każda cena?
Przesuń, aby zobaczyć wszystkie kolumny
Referencja = wskazany plan u hosta z badania, który przyjmuje kryptowaluty i nie prosi o dokument tożsamości przy rejestracji, którego własna strona podaje, że CPU jest dedykowany, na procesorze wprowadzonym na rynek w 2022 roku lub później, z co najmniej taką samą liczbą vCPU, 2 GB RAM i 20 GB NVMe na vCPU jak dany poziom, z adresem IPv4 w cenie, rozliczanym miesięcznie i dostępnym; gdy kwalifikuje się kilka planów, ten o najniższej cenie miesięcznej. Każdy plan Cobaltfell ma co najmniej tyle RAM i NVMe co jego referencja.
Ceny w euro przeliczone po 1 EUR = 1,1172 USD (kurs referencyjny EBC z 30 października 2026). „Dedykowany” to określenie każdego hostingu, cytowane w badaniu; nikt nie opublikował jego pomiaru.
Czego ta reguła nie mówi. Nie twierdzimy, że jesteśmy najtańsi w każdym rozmiarze ani przy każdym okresie:
Z miesiąca na miesiąc każdy plan kosztuje około 7% więcej niż jego referencja ($14.98 dla Fell 2 wobec $13.99). Różnica 25% obowiązuje przy okresie 12-miesięcznym.
Na vCPU HostSailor jest niższe: HostSailor Commodore daje $3.19 na vCPU, przy 1 GB RAM na vCPU, gdzie nasze plany mają 2.
Ze starszymi lub nieokreślonymi procesorami plany kosztują mniej: AlexHost P2 kosztował €12.00 ($13.41) na Intel Xeon Platinum 8268 (wprowadzonym na rynek w 2019 roku).
Fell 16 opiera się na jednym hoście. Tylko Hiddence sprzedawał plan 16 vCPU, który spełnił wszystkie warunki; jego firma i kraj nie są podane na jego stronie.
Bez opłaty instalacyjnej: płacisz cenę wybranego okresu, przy pierwszym zamówieniu i przy każdym odnowieniu.
Nie pobieramy opłat za: konfigurację, adresy IPv4 i IPv6, reinstalacje, zmianę okresu przy odnowieniu i ruch ponad limit. Każdy VPS otrzymuje jeden adres IPv4 i IPv6 /64 na porcie 1 Gbit/s. Miesięczny transfer Twojego planu liczy tylko dane wychodzące, a jego przekroczenie samo w sobie nigdy nie dolicza opłaty.
Nieuwzględnione, żebyś mógł to zaplanować:
Kopie zapasowe: Backupy nie są częścią żadnego planu: trzymaj kopię swoich danych gdzie indziej.
Ochrona DDoS: Nie sprzedajemy ani nie obiecujemy żadnego mitigacji DDoS poza domyślnym filtrowaniem sieci datacenter.
Windows: Tylko obrazy Linux: Debian, Ubuntu, AlmaLinux i Rocky Linux. Windows nie jest oferowany.
Poczta na porcie 25: Wychodzący port 25 jest zablokowany na każdym VPS i nie jest otwierany na życzenie; porty 465 i 587 do dostawcy poczty pozostają otwarte.
Darmowy okres próbny: Nie ma darmowego okresu próbnego: najmniejszy plan, Fell 2, kosztuje $14.98 za jeden miesiąc lub $10.49 miesięcznie przy umowie na 12 miesięcy.
Lightning: Bitcoin przyjmujemy tylko on-chain; akceptowane monety to BTC, USDT, USDC, ETH, SOL, LTC, XMR.
Jak działa płatność
Doładuj 1 USD lub więcej
Wybierz kwotę i kryptowalutę (BTC, USDT, USDC, ETH, SOL, LTC, XMR). Kwota w krypto i jej kurs są zablokowane na 30 minut.
Wyślij ją na podany adres, w dokładnie tej samej sieci
Strona płatności pokazuje nasz adres wpłaty dla wybranej kryptowaluty i sieci: BTC włączone Bitcoin, USDT włączone Tron (TRC-20) lub Ethereum (ERC-20), USDC włączone Ethereum (ERC-20), ETH włączone Ethereum, SOL włączone Solana, LTC włączone Litecoin, XMR włączone Monero. Wyślij tylko tę kryptowalutę w tej sieci: środki wysłane w innej sieci lub inną kryptowalutą nie da się odzyskać. Do kwoty dochodzi opłata sieciowa.
Wyślij dokładnie podaną kwotę, a następnie kliknij „Wysłałem płatność”
Każde doładowanie ma własną dokładną kwotę (z dokładnością do ostatnich miejsc po przecinku): po niej znajdujemy Twoją płatność i przypisujemy ją do Twojego konta.
Zaksięgowane po sprawdzeniu płatności w blockchainie
Twoje saldo zostaje uznane, gdy sprawdzimy transakcję w blockchainie, po jej potwierdzeniu przez sieć. Typowe czasy potwierdzenia w sieci:
Kryptowaluta
Sieć
Potwierdzenia
Zwykły czas
BTC
Bitcoin
2
≈ 20 min
USDT
Tron (TRC-20)
20
≈ 1 min
USDT
Ethereum (ERC-20)
12
≈ 5 min
USDC
Ethereum (ERC-20)
12
≈ 5 min
ETH
Ethereum
12
≈ 5 min
SOL
Solana
1
≈ 1 min
LTC
Litecoin
6
≈ 15 min
XMR
Monero
10
≈ 20 min
Zamów swój VPS
Wybierz plan, okres, miasto, obraz Linuxa i, jeśli chcesz, klucz SSH; doładowanie odpowiada cenie tego okresu. Gdy płatność zostanie potwierdzona, człowiek tworzy VPS, zwykle w kilka minut i najpóźniej w ciągu 1 godziny, a jego adres IP pojawia się w Twoim panelu. Kredyty na saldzie nie wygasają i odnawiają dowolny z Twoich VPS. Jeśli doładowanie wykonano tylko po to, by osiągnąć minimum, niewykorzystana część wraca na życzenie w ciągu 30 dni od płatności, w USDT lub USDC. Reszta salda nie jest wypłacana, chyba że wymaga tego prawo.
Zamknąłeś kartę? Oczekujące doładowanie zostaje w sekcji Billing na Twoim koncie: otwórz je, aby ponownie zobaczyć adres i dokładną kwotę.
Pytania o ceny
Dlaczego najpierw pokazywana jest cena przy 12 miesiącach?
Ponieważ na nim opiera się reguła cenowa: przy okresie 12-miesięcznym każdy plan jest wyceniony co najmniej 25% poniżej jego wskazanego planu referencyjnego. Z miesiąca na miesiąc koszt to ta cena podzielona przez 0,7, więc cena Fell 2 przy okresie 1-miesięcznym wynosi $14.98.
Czy mogę później zmienić okres?
Tak, przy odnowieniu. Okres trwa do końca w cenie, którą zapłaciłeś, a panel pozwala wybrać 1, 3, 6 lub 12 miesięcy na następny.
Czy ceny różnią się między Amsterdamem, Zurychem i Bukaresztem?
Nie. Amsterdam (Holandia), Zurych (Szwajcaria) i Bukareszt (Rumunia): wszystkie cztery plany we wszystkich trzech miastach, w jednej cenie.
Czy jest zniżka przy kilku VPS?
Nie. Każdy VPS jest wyceniany osobno według planu i okresu; jedyna zniżka to ta, którą daje okres 3, 6 lub 12 miesięcy.
Co się stanie, jeśli moje saldo nie pokryje odnowienia?
Każdy VPS jest opłacany z przedpłaconego salda kryptowalutowego za okres wybrany przy składaniu zamówienia: 1, 3, 6 lub 12 miesięcy. Przy włączonym automatycznym odnowieniu ten sam okres jest ponownie pobierany z salda w cenie Twojego zamówienia, chyba że ustawisz inny okres na następne odnowienie w dashboardzie; jeśli saldo nie wystarczy, VPS zatrzymuje się po zakończeniu okresu, jego dysk jest przechowywany przez 7 dni, a następnie usuwany.
Czy moja cena wzrośnie przy odnowieniu?
Odnowienie powtarza Twój okres w cenie Twojego zamówienia. Zmiana w naszym cenniku dotyczy nowych zamówień, a nie okresu, który już opłaciłeś.
Źródła (7)
RDP.monster Linux VPS, High Performance (Swift, Velocity)dashboard.rdp.monster/embed/order/linux/europe/high-performance/swift/monthly?lang=en — RDP.monster (checked 2026-11-02)