# Ile kosztuje VPS z dedykowanym vCPU?

> Cennik VPS Cobaltfell: 4 plany z dedykowanym vCPU od $10.49 miesięcznie przy 12 miesiącach, umowy od 1 do 12 miesięcy, płatność kryptowalutą bez KYC.

- URL: https://cobaltfell.com/pl/pricing/
- Ostatnia aktualizacja: 2026-11-02
- Wydawca: Cobaltfell (https://cobaltfell.com)

Co zawiera każdy plan, jak wyceniane są umowy na 1, 3, 6 i 12 miesięcy, plan referencyjny stojący za każdą ceną na 2 listopada 2026 i czego nie obejmuje.

**Krótka odpowiedź — Ile kosztuje VPS z dedykowanym vCPU w Cobaltfell?**

VPS **Cobaltfell** kosztuje od $10.49 do $129.87 miesięcznie przy umowie na 12 miesięcy, za 2 do 16 dedykowanych vCPU, oraz od $14.98 do $185.53 miesięcznie w rozliczeniu miesięcznym (ceny z 2 listopada 2026). Fell 8 ma najlepszą cenę za vCPU: $4.78. Nie ma opłaty konfiguracyjnej, a płacisz kryptowalutą bez KYC.

## Ile rdzeni, na jak długo, w jakim mieście?

Wybierz plan, długość wynajmu i lokalizację, a następnie przejdź do [kasy](https://cobaltfell.com/app/checkout/?lang=pl). Każdy plan i każda długość wynajmu są wycenione w [tabeli cen](https://cobaltfell.com/pl/pricing/ "Ile kosztuje VPS z dedykowanym vCPU?").

## Ile kosztuje każdy plan?

Cztery plany, nazwane według liczby dedykowanych vCPU. Każdy opłacasz z salda kryptowalutowego za 1, 3, 6 lub 12 miesięcy; przełącz okres nad kartami, aby zobaczyć miesięczny koszt. **Cena jest taka sama w Amsterdamie, Zurychu i Bukareszcie.** Przy składaniu zamówienia wybierasz okres, miasto, obraz Linux i, jeśli chcesz, klucz SSH.

| Plan | Ilość | 30 days | 3 months | 6 months | 1 year |
| --- | --- | --- | --- | --- | --- |
| Fell 2 | 2 dedykowane vCPU · 4 GB RAM · 80 GB NVMe | 14,98 USD | 40,44 USD (−10%) | 71,90 USD (−20%) | 125,83 USD (−30%) |
| Fell 4 | 4 dedykowane vCPU · 8 GB RAM · 160 GB NVMe | 27,84 USD | 75,16 USD (−10%) | 133,63 USD (−20%) | 233,85 USD (−30%) |
| Fell 8 | 8 dedykowanych vCPU · 16 GB RAM · 320 GB NVMe | 54,63 USD | 147,50 USD (−10%) | 262,22 USD (−20%) | 458,89 USD (−30%) |
| Fell 16 | 16 dedykowanych vCPU · 32 GB RAM · 640 GB NVMe | 185,53 USD | 500,93 USD (−10%) | 890,54 USD (−20%) | 1558,45 USD (−30%) |

W każdym planie: Dedykowany vCPU, przypięty 1:1 · Dozwolone pełne obciążenie · Pamięć NVMe · IPv4 + IPv6 /64 · Root przez SSH · Bez KYC

Ceny w USD, według stanu na 2 listopada 2026.

**Zanim zapłacisz**

- Minimalne zasilenie 1 USD. Zasil saldo raz kryptowalutą, a następnie kup dowolny plan z salda. Jak działa płatność

## Co zawiera każdy plan?

Każdy plan podwaja poprzedni: dwa razy więcej vCPU, dwa razy więcej RAM, dwa razy więcej NVMe i dwa razy więcej ruchu. Proporcja pozostaje na poziomie 2 GB RAM i 40 GB NVMe na dedykowany vCPU, więc przejście na wyższy plan nigdy nie zostawia w tyle żadnego zasobu.

| Plan | Dedykowane vCPU | RAM | NVMe | Ruch miesięcznie | Okres 12 miesięcy, miesięcznie | Za vCPU | Miesiąc do miesiąca |
| --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
| Fell 2 | 2 | 4 GB | 80 GB NVMe | 4 TB | $10.49 | $5.24 | $14.98 |
| Fell 4 | 4 | 8 GB | 160 GB NVMe | 8 TB | $19.49 | $4.87 | $27.84 |
| Fell 8 | 8 | 16 GB | 320 GB NVMe | 16 TB | $38.24 | $4.78 | $54.63 |
| Fell 16 | 16 | 32 GB | 640 GB NVMe | 32 TB | $129.87 | $8.11 | $185.53 |

**W każdym planie:**

- **vCPU:** vCPU to jeden wątek sprzętowy procesora hosta. Twoje są przypięte jeden do jednego do Twojego VPS i nigdy nie są pożyczane innemu klientowi, a dwa wątki jednego fizycznego rdzenia trzymają się razem, więc każde 2 vCPU tworzą jeden pełny rdzeń, którego nie dzieli żaden sąsiad.
- **Procesor:** Każdy plan działa na procesorach serwerowych AMD EPYC 9004/9005 (Zen 4 / Zen 5), rodzinie po raz pierwszy wprowadzonej w listopadzie 2022; VPS nigdy nie jest przenoszony na starszy node bez uprzedzenia Cię.
- **Użycie CPU:** Pełne obciążenie jest dozwolone tak długo, jak wymaga tego Twoja praca: bez kredytów CPU, bez okna burst i bez throttlingu po kilku minutach przy 100%.
- **Pamięć:** RAM Twojego planu jest zarezerwowany dla Twojego VPS i nie jest overcommitowany.
- **Dysk:** Pamięć NVMe w każdym planie.
- **Sieć:** Każdy VPS otrzymuje jeden adres IPv4 i IPv6 /64 na porcie 1 Gbit/s. Miesięczny transfer Twojego planu liczy tylko dane wychodzące, a jego przekroczenie samo w sobie nigdy nie dolicza opłaty.
- **Systemy:** Debian 13, Debian 12, Ubuntu 24.04 LTS, AlmaLinux 10, Rocky Linux 10. Tylko obrazy Linux: Debian, Ubuntu, AlmaLinux i Rocky Linux. Windows nie jest oferowany.
- **Dostęp:** Root over SSH. Paste a public key at checkout and password login stays off; leave the field empty and the team sets a temporary root password, shown in your dashboard, that you replace at first login.

## Który plan pasuje do mojego obciążenia?

**Rozmiar VPS z dedykowanym vCPU dobieraj według liczby zadań uruchamianych jednocześnie, a nie według szczytu pojedynczego zadania.** vCPU to tutaj wątek, który zatrzymujesz, więc cztery równoległe zadania wymagają około czterech vCPU, a RAM idzie za tym w proporcji 2 GB na vCPU.

- **Fell 2** pasuje do jednego stale zajętego procesu: runnera CI, który przyjmuje jedno zadanie naraz, [małego PostgreSQL](https://cobaltfell.com/pl/vps-for-postgresql/ "How much CPU and RAM PostgreSQL needs on a VPS") dla aplikacji produkcyjnej, API o stałym ruchu lub dwóch przeglądarek headless.
- **Fell 4** pasuje do [runnera GitLab lub Forgejo](https://cobaltfell.com/pl/vps-for-ci-builds/ "GitLab Runner VPS: how many dedicated vCPU?") z kilkoma równoległymi zadaniami, PostgreSQL z garstką zajętych połączeń lub puli [workerów headless Chrome do web scrapingu](https://cobaltfell.com/pl/vps-for-web-scraping/ "VPS for headless Chrome scraping workers").
- **Fell 8** pasuje do [kodowania wideo za pomocą FFmpeg](https://cobaltfell.com/pl/vps-for-video-transcoding/ "FFmpeg on a VPS without a GPU"), większych kompilacji, takich jak projekty Rust lub C++, oraz bazy danych, która uruchamia też własne raporty. Ma najlepszą cenę za vCPU.
- **Fell 16** pasuje do farm buildów, kodowania wsadowego i [małych modeli językowych na CPU](https://cobaltfell.com/pl/vps-for-llm-without-gpu/ "Ollama and small LLMs on a VPS without a GPU"), gdzie o tempie decydują rdzenie i przepustowość pamięci.

To punkty wyjścia, a nie pomiary: Nasze własne wyniki YABS i Geekbench 6, wraz z mierzonym przez nas steal time, zostaną opublikowane z datą, gdy tylko nasza pierwsza maszyna testowa zostanie dostarczona. Do tego czasu nie podajemy żadnych własnych wartości wydajności.

## Ile oszczędzają okresy 3, 6 i 12 miesięcy?

**Każdy VPS przedpłacasz na 1, 3, 6 lub 12 miesięcy, a dłuższy okres obniża miesięczny koszt o 10%, 20% lub 30%.** Wynajmij VPS na 1 miesiąc, 3 miesiące (-10%), 6 miesięcy (-20%) lub 12 miesięcy (-30%). Dłuższy okres kosztuje miesięczną cenę pomnożoną przez liczbę miesięcy minus rabat, zaokrągloną w dół do centa: Fell 8 to $54.63 za 1 miesiąc, $147.50 za 3, $262.22 za 6 i $458.89 za 12. Odnowienie powtarza okres Twojego zamówienia w tej samej cenie, chyba że w panelu wybierzesz inny okres na kolejne odnowienie.

*Okres opłacasz jednorazowo z salda. Jego cena to cena miesięczna pomnożona przez liczbę miesięcy, pomniejszona o zniżkę, zaokrąglona w dół do grosza; kwota miesięczna to ten total podzielony przez 12, tak jak pokazuje to checkout.*

| Plan | 1 miesiąc | 3 miesiące (−10%) | 6 miesięcy (−20%) | 12 miesięcy (−30%) | Miesięcznie przy 12 miesiącach |
| --- | --- | --- | --- | --- | --- |
| Fell 2 | $14.98 | $40.44 | $71.90 | $125.83 | $10.49 |
| Fell 4 | $27.84 | $75.16 | $133.63 | $233.85 | $19.49 |
| Fell 8 | $54.63 | $147.50 | $262.22 | $458.89 | $38.24 |
| Fell 16 | $185.53 | $500.93 | $890.54 | $1558.45 | $129.87 |

Każdy VPS jest opłacany z przedpłaconego salda kryptowalutowego za okres wybrany przy składaniu zamówienia: 1, 3, 6 lub 12 miesięcy. Przy włączonym automatycznym odnowieniu ten sam okres jest ponownie pobierany z salda w cenie Twojego zamówienia, chyba że ustawisz inny okres na następne odnowienie w dashboardzie; jeśli saldo nie wystarczy, VPS zatrzymuje się po zakończeniu okresu, jego dysk jest przechowywany przez 7 dni, a następnie usuwany.

Okres trwa własną liczbę dni: 30, 91, 182 lub 365. Jeśli VPS nie da się zbudować albo zatrzyma się i support nie zdoła go zrestartować, utracone dni wracają na Twoje saldo; [polityka zwrotów](https://cobaltfell.com/pl/refunds/ "Polityka zwrotów") pokazuje, jak wyceniany jest dzień w każdym okresie.

## Jak ustalana jest cena Cobaltfell?

**Według badania Cobaltfell z 2 listopada 2026 6 z 51 hostów VPS przyjmujących kryptowaluty bez dokumentu tożsamości sprzedawało porównywalny plan z dedykowanym CPU; każdy poziom Cobaltfell jest wyceniany wobec jednego z tych planów, wskazanego w tabeli poniżej, i jest co najmniej 25% poniżej niego przy okresie 12-miesięcznym.** Pełna reguła: Przy okresie 12-miesięcznym każdy plan jest wyceniony co najmniej 25% poniżej wskazanego planu referencyjnego (ceny odczytane 2 listopada 2026): Fell 2 wobec „Swift” od RDP.monster za 13,99 USD miesięcznie; Fell 4 wobec „Velocity” od RDP.monster za 25,99 USD miesięcznie; Fell 8 wobec „Commodore” od HostSailor za 50,99 USD miesięcznie; Fell 16 wobec „Ryzen-5” od Hiddence za 155,00 EUR (173,17 USD) miesięcznie. Plan może służyć jako referencja tylko wtedy, gdy jest porównywalny: sam jego host podaje, że CPU jest dedykowany, procesor został wprowadzony na rynek w 2022 roku lub później, ma co najmniej tyle samo vCPU przy 2 GB RAM i 20 GB NVMe na vCPU, adres IPv4 jest w cenie, jest rozliczany z miesiąca na miesiąc i jest dostępny. Spośród 51 hostów VPS, które przyjmują kryptowaluty i nie proszą o dokument tożsamości przy rejestracji, 6 miało taki plan (Servury, RDP.monster, HostSailor, Cherry Servers, VPSLab i Hiddence); dla każdego poziomu referencją jest porównywalny plan spośród nich o najniższej cenie miesięcznej. Tylko jeden plan spełnił regułę przy 16 vCPU, więc Fell 16 opiera się na jednym hoście. SporeStack, BitLaunch i NoctHost również przyjmują kryptowaluty bez dokumentu tożsamości, ale są pominięte: SporeStack wymaga od każdego nowego konta pierwszej wpłaty w wysokości 1000 USD, BitLaunch pokazuje ceny dopiero po zalogowaniu, a NoctHost publikuje tylko ceny „od”. Ceny w EUR przelicza się według kursu 1 EUR = 1,1172 USD (kurs referencyjny EBC z 30 października 2026), a cena miesięczna to cena miesięczna przy okresie 12-miesięcznym podzielona przez 0,7.

Tabela pokazuje plan referencyjny każdego poziomu. Każda referencja to cena miesięczna; nasza w tym samym wierszu to cena przy okresie 12-miesięcznym w przeliczeniu na miesiąc.

### Z którym planem porównywana jest każda cena?

*Referencja = wskazany plan u hosta z badania, który przyjmuje kryptowaluty i nie prosi o dokument tożsamości przy rejestracji, którego własna strona podaje, że CPU jest dedykowany, na procesorze wprowadzonym na rynek w 2022 roku lub później, z co najmniej taką samą liczbą vCPU, 2 GB RAM i 20 GB NVMe na vCPU jak dany poziom, z adresem IPv4 w cenie, rozliczanym miesięcznie i dostępnym; gdy kwalifikuje się kilka planów, ten o najniższej cenie miesięcznej. Każdy plan Cobaltfell ma co najmniej tyle RAM i NVMe co jego referencja.*

| Plan | Cobaltfell, okres 12 miesięcy, miesięcznie | Plan referencyjny | Jego specyfikacja i CPU | Jego cena miesięcznie | Niższa o | Hostingi z porównywalnym planem |
| --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
| Fell 2 | $10.49 | RDP.monster Swift | 2 vCPU / 4 GB / 60 GB NVMe, AMD Ryzen 9 7950X | $13.99 | 25% | 6 |
| Fell 4 | $19.49 | RDP.monster Velocity | 4 vCPU / 8 GB / 100 GB NVMe, AMD Ryzen 9 7950X | $25.99 | 25% | 6 |
| Fell 8 | $38.24 | HostSailor Commodore | 16 vCPU / 16 GB / 200 GB NVMe, AMD EPYC 9534 (2 sockety na węzeł) | $50.99 | 25% | 5 |
| Fell 16 | $129.87 | Hiddence Ryzen-5 | 16 vCPU / 32 GB / 480 GB NVMe, AMD Ryzen 9 9950X | €155.00 ($173.17) | 25% | 1 |

*Ceny sprawdzone 2 listopada 2026.*

Ceny w euro przeliczone po 1 EUR = 1,1172 USD (kurs referencyjny EBC z 30 października 2026). „Dedykowany” to określenie każdego hostingu, cytowane w badaniu; nikt nie opublikował jego pomiaru.

**Czego ta reguła nie mówi.** Nie twierdzimy, że jesteśmy najtańsi w każdym rozmiarze ani przy każdym okresie:

- **Z miesiąca na miesiąc każdy plan kosztuje około 7% więcej niż jego referencja** ($14.98 dla Fell 2 wobec $13.99). Różnica 25% obowiązuje przy okresie 12-miesięcznym.
- **Na vCPU HostSailor jest niższe**: HostSailor Commodore daje $3.19 na vCPU, przy 1 GB RAM na vCPU, gdzie nasze plany mają 2.
- **Ze starszymi lub nieokreślonymi procesorami plany kosztują mniej**: AlexHost P2 kosztował €12.00 ($13.41) na Intel Xeon Platinum 8268 (wprowadzonym na rynek w 2019 roku).
- **Fell 16 opiera się na jednym hoście.** Tylko Hiddence sprzedawał plan 16 vCPU, który spełnił wszystkie warunki; jego firma i kraj nie są podane na jego stronie.

Poza pulą netcup sprzedaje 2 dedykowane rdzenie na EPYC 9645 za $16.61 miesięcznie, z VAT, ale nie przyjmuje kryptowalut i po pierwszym zamówieniu prosi o weryfikację tożsamości lub przedpłatę; dedykowana linia Hetznera jest porównywana plan po planie w [jak wygląda dobra alternatywa dla Hetzner CCX, która przyjmuje kryptowaluty](https://cobaltfell.com/pl/hetzner-ccx-alternative/ "Hetzner CCX alternative paid in crypto"). Wszystkie hosty z badania są w [ile kosztuje dedykowany CPU VPS za rdzeń w listopadzie 2026](https://cobaltfell.com/pl/dedicated-cpu-vps-price-index/ "Dedicated CPU VPS price per core, survey of 2 November 2026").

## Co nie kosztuje dodatkowo, a co jest wyłączone?

**Bez opłaty instalacyjnej: płacisz cenę wybranego okresu, przy pierwszym zamówieniu i przy każdym odnowieniu.**

Nie pobieramy opłat za: konfigurację, adresy IPv4 i IPv6, reinstalacje, zmianę okresu przy odnowieniu i ruch ponad limit. Każdy VPS otrzymuje jeden adres IPv4 i IPv6 /64 na porcie 1 Gbit/s. Miesięczny transfer Twojego planu liczy tylko dane wychodzące, a jego przekroczenie samo w sobie nigdy nie dolicza opłaty.

Nieuwzględnione, żebyś mógł to zaplanować:

- **Kopie zapasowe:** Backupy nie są częścią żadnego planu: trzymaj kopię swoich danych gdzie indziej.
- **Ochrona DDoS:** Nie sprzedajemy ani nie obiecujemy żadnego mitigacji DDoS poza domyślnym filtrowaniem sieci datacenter.
- **Windows:** Tylko obrazy Linux: Debian, Ubuntu, AlmaLinux i Rocky Linux. Windows nie jest oferowany.
- **Poczta na porcie 25:** Wychodzący port 25 jest zablokowany na każdym VPS i nie jest otwierany na życzenie; porty 465 i 587 do dostawcy poczty pozostają otwarte.
- **Darmowy okres próbny:** Nie ma darmowego okresu próbnego: najmniejszy plan, Fell 2, kosztuje $14.98 za jeden miesiąc lub $10.49 miesięcznie przy umowie na 12 miesięcy.
- **Lightning:** Bitcoin przyjmujemy tylko on-chain; akceptowane monety to BTC, USDT, USDC, ETH, SOL, LTC, XMR.

## Jak działa płatność

1. **Doładuj 1 USD lub więcej** — Wybierz kwotę i kryptowalutę (BTC, USDT, USDC, ETH, SOL, LTC, XMR). Kwota w krypto i jej kurs są zablokowane na 30 minut.
2. **Wyślij ją na podany adres, w dokładnie tej samej sieci** — Strona płatności pokazuje nasz adres wpłaty dla wybranej kryptowaluty i sieci: BTC włączone Bitcoin, USDT włączone Tron (TRC-20) lub Ethereum (ERC-20), USDC włączone Ethereum (ERC-20), ETH włączone Ethereum, SOL włączone Solana, LTC włączone Litecoin, XMR włączone Monero. Wyślij tylko tę kryptowalutę w tej sieci: środki wysłane w innej sieci lub inną kryptowalutą nie da się odzyskać. Do kwoty dochodzi opłata sieciowa.
3. **Wyślij dokładnie podaną kwotę, a następnie kliknij „Wysłałem płatność”** — Każde doładowanie ma własną dokładną kwotę (z dokładnością do ostatnich miejsc po przecinku): po niej znajdujemy Twoją płatność i przypisujemy ją do Twojego konta.
4. **Zaksięgowane po sprawdzeniu płatności w blockchainie** — Twoje saldo zostaje uznane, gdy sprawdzimy transakcję w blockchainie, po jej potwierdzeniu przez sieć. Typowe czasy potwierdzenia w sieci:
5. **Zamów swój VPS** — Wybierz plan, okres, miasto, obraz Linuxa i, jeśli chcesz, klucz SSH; doładowanie odpowiada cenie tego okresu. Gdy płatność zostanie potwierdzona, człowiek tworzy VPS, zwykle w kilka minut i najpóźniej w ciągu 1 godziny, a jego adres IP pojawia się w Twoim panelu. Kredyty na saldzie nie wygasają i odnawiają dowolny z Twoich VPS. Jeśli doładowanie wykonano tylko po to, by osiągnąć minimum, niewykorzystana część wraca na życzenie w ciągu 30 dni od płatności, w USDT lub USDC. Reszta salda nie jest wypłacana, chyba że wymaga tego prawo.

| Kryptowaluta | Sieć | Potwierdzenia | Zwykły czas |
| --- | --- | --- | --- |
| Bitcoin (BTC) | Bitcoin | 2 | ≈ 20 min |
| Tether (USDT) | Tron (TRC-20) | 20 | ≈ 1 min |
| Tether (USDT) | Ethereum (ERC-20) | 12 | ≈ 5 min |
| USD Coin (USDC) | Ethereum (ERC-20) | 12 | ≈ 5 min |
| Ethereum (ETH) | Ethereum | 12 | ≈ 5 min |
| Solana (SOL) | Solana | 1 | ≈ 1 min |
| Litecoin (LTC) | Litecoin | 6 | ≈ 15 min |
| Monero (XMR) | Monero | 10 | ≈ 20 min |

Zamknąłeś kartę? Oczekujące doładowanie zostaje w sekcji Billing na Twoim koncie: otwórz je, aby ponownie zobaczyć adres i dokładną kwotę.

## Pytania o ceny

### Dlaczego najpierw pokazywana jest cena przy 12 miesiącach?

Ponieważ na nim opiera się reguła cenowa: przy okresie 12-miesięcznym każdy plan jest wyceniony co najmniej 25% poniżej jego wskazanego planu referencyjnego. Z miesiąca na miesiąc koszt to ta cena podzielona przez 0,7, więc cena Fell 2 przy okresie 1-miesięcznym wynosi $14.98.

### Czy mogę później zmienić okres?

Tak, przy odnowieniu. Okres trwa do końca w cenie, którą zapłaciłeś, a panel pozwala wybrać 1, 3, 6 lub 12 miesięcy na następny.

### Czy ceny różnią się między Amsterdamem, Zurychem i Bukaresztem?

Nie. Amsterdam (Holandia), Zurych (Szwajcaria) i Bukareszt (Rumunia): wszystkie cztery plany we wszystkich trzech miastach, w jednej cenie.

### Czy jest zniżka przy kilku VPS?

Nie. Każdy VPS jest wyceniany osobno według planu i okresu; jedyna zniżka to ta, którą daje okres 3, 6 lub 12 miesięcy.

### Co się stanie, jeśli moje saldo nie pokryje odnowienia?

Każdy VPS jest opłacany z przedpłaconego salda kryptowalutowego za okres wybrany przy składaniu zamówienia: 1, 3, 6 lub 12 miesięcy. Przy włączonym automatycznym odnowieniu ten sam okres jest ponownie pobierany z salda w cenie Twojego zamówienia, chyba że ustawisz inny okres na następne odnowienie w dashboardzie; jeśli saldo nie wystarczy, VPS zatrzymuje się po zakończeniu okresu, jego dysk jest przechowywany przez 7 dni, a następnie usuwany.

### Czy moja cena wzrośnie przy odnowieniu?

Odnowienie powtarza Twój okres w cenie Twojego zamówienia. Zmiana w naszym cenniku dotyczy nowych zamówień, a nie okresu, który już opłaciłeś.

## Źródła

1. [RDP.monster Linux VPS, High Performance (Swift, Velocity)](https://dashboard.rdp.monster/embed/order/linux/europe/high-performance/swift/monthly?lang=en) — RDP.monster (checked 2026-11-02)
2. [HostSailor KVM VPS NVMe (Commodore)](https://hostsailor.com/kvm-vps) — HostSailor (checked 2026-11-02)
3. [Serwery wirtualne Hiddence, AMD Ryzen 9 9950X (Ryzen-5)](https://hiddence.net/) — Hiddence (checked 2026-11-02)
4. [AlexHost Platinum VPS (P2)](https://alexhost.com/vps/platinum-vps/) — AlexHost (checked 2026-11-02)
5. [netcup Root Server G12.5](https://www.netcup.com/en/server/root-server) — netcup (checked 2026-11-02)
6. [Centrum pomocy netcup: weryfikacja tożsamości](https://www.netcup.com/en/helpcenter/documentation/general/identity-verification) — netcup (checked 2026-11-02)
7. [Euro foreign exchange reference rates](https://www.ecb.europa.eu/stats/eurofxref/eurofxref-hist-90d.xml) — European Central Bank (rate of 2026-10-30)

---

Cobaltfell: Cobaltfell to dostawca VPS z dedykowanymi rdzeniami vCPU, płatny kryptowalutą bez przesyłania dokumentów tożsamości, prowadzony przez DomaineGoat LLC, spółkę zarejestrowaną w Panamie. Każdy vCPU jest przypisany wyłącznie do Twojego serwera, na procesorach AMD EPYC 9004/9005 (Zen 4 / Zen 5) z pamięcią NVMe, w Amsterdamie (Holandia), Zurychu (Szwajcaria) i Bukareszcie (Rumunia). Przy okresie 12-miesięcznym każdy plan jest wyceniony co najmniej 25% poniżej wskazanego porównywalnego planu z dedykowanym CPU, wybranego spośród 6 hostów VPS przyjmujących kryptowaluty bez KYC, odczytanych 2 listopada 2026.
