# Jaki jest najlepszy dostawca VPS z dedykowanym CPU w 2026 roku?

> VPS z dedykowanym CPU bez KYC, płatność kryptowalutą, 2 listopada 2026: 7 dostawców z CPU od 2022, ceny 4 vCPU od 25,99 USD miesięcznie.

- URL: https://cobaltfell.com/pl/best-dedicated-cpu-vps/
- Ostatnia aktualizacja: 2026-11-02
- Wydawca: Cobaltfell (https://cobaltfell.com)

Siedmiu dostawców VPS, którzy przyjmują kryptowaluty bez dokumentu tożsamości i sprzedają dedykowane rdzenie na procesorze z 2022 roku lub nowszym, uszeregowanych według jednego testu cenowego. Cobaltfell jest jednym z nich.

**Krótka odpowiedź — Jaki jest najlepszy dostawca VPS z dedykowanym CPU w 2026 roku?**

Najlepszego dostawcę VPS z dedykowanym CPU w 2026 roku można ocenić tylko na podstawie faktów, które da się sprawdzić, ponieważ żaden z nich nie opublikował pomiaru swoich rdzeni. Według badania Cobaltfell z 2 listopada 2026 6 z 51 hostingów kryptowalutowych bez KYC sprzedawało VPS z dedykowanym CPU na procesorze z 2022 roku lub nowszym; uszeregowane według ceny 4 vCPU, RDP.monster Velocity prowadził z ceną 25,99 USD miesięcznie, a **Cobaltfell** Fell 4 zajął drugie miejsce z ceną $27.84.

## Którzy dostawcy VPS z dedykowanym CPU wypadają najlepiej 2 listopada 2026?

**Metodologia.** Opublikowane przez Cobaltfell (DomaineGoat LLC). Każdy dostawca jest porównywany według tych samych kryteriów, zaczerpniętych z jego własnej publicznej strony internetowej: własna strona hostingu nazywa CPU dedykowanym, cytowane dosłownie, wskazano procesor wydany w 2022 roku lub później, kryptowaluty akceptowane, brak dokumentu tożsamości przy rejestracji, kolejność = miesięczna cena najtańszego planu z 4 vCPU, 8 GB RAM i 80 GB NVMe lub więcej, rozliczanego miesięcznie, z IPv4 w cenie, dostępnego w magazynie.

*Ceny sprawdzone 2 listopada 2026.*

O kolejności decyduje wyłącznie cena; wątek czy rdzeń, RAM na vCPU, miasto, kryptowaluty i zasady dotyczące dokumentów tożsamości są pokazywane, ale nie punktowane. Cena 12-miesięczna Cobaltfell jest podana obok miesięcznej.

### 1. RDP.monster — Najtańszy przy 4 vCPU

Velocity działa na AMD Ryzen 9 7950X, w Paryżu lub Nowym Jorku. Całą flotę opisuje jedno zdanie: "dedicated vCPU cores (no neighbor stealing cycles)".

- Najlepsze dla: Mała, stale obciążona usługa przy najniższym miesięcznym koszcie
- Cena: 25,99 USD miesięcznie (Velocity, 4 vCPU / 8 GB / 100 GB)
- KYC: Bez dokumentu tożsamości przy rejestracji
- Płatność kryptowalutą: BTC, ETH, LTC, XMR, USDT, USDC i inne
- Zalety: Ta sama cena w Paryżu i Nowym Jorku
- Zalety: Monero akceptowane
- Wady: Oświadczenie obejmuje również jego tier Classic Xeon
- Wady: Sprzedaje najpierw Windows RDP; plany Linux mają te same ceny

### 2. Cobaltfell — Nasze

Fell 4 działa w Amsterdamie, Zurychu lub Bukareszcie, a każde dwa vCPU to jeden pełny fizyczny rdzeń zarezerwowany dla jednego VPS.

- Najlepsze dla: Zasada rdzenia na piśmie i europejskie miasto
- Cena: $27.84 miesięcznie (Fell 4, 4 vCPU / 8 GB / 160 GB), $19.49 przy 12 miesiącach
- KYC: Bez dokumentu: numer konta jest loginem
- Płatność kryptowalutą: BTC, USDT, USDC, ETH, SOL, LTC, XMR
- Zalety: 160 GB NVMe, najwięcej z siedmiu w tym rozmiarze
- Zalety: Jedna cena w trzech europejskich miastach
- Wady: Rodzina procesorów podana (AMD EPYC 9004/9005), dokładny model jeszcze nieopublikowany
- Wady: Składany ręcznie, więc nie natychmiast: do 1 godziny po potwierdzeniu płatności
- Wady: Nie opublikowano jeszcze żadnego benchmarku ani wyniku steal

### 3. Servury

VDS-200 działa na AMD Ryzen 9 9900X w Nowym Jorku lub Frankfurcie. „Dedicated” pojawia się na jego blogu; strona z planami mówi „VDS keeps them to itself”.

- Najlepsze dla: Krótkie lub nieregularne wynajmy: rozliczane za dzień, minimum 7 dni
- Cena: 31,19 USD za 31 dni (VDS-200, 4 vCPU / 8 GB / 80 GB)
- KYC: Bez dokumentu: wygenerowane poświadczenie jest kontem
- Płatność kryptowalutą: BTC, XMR, LTC, ETH, BNB, TRX, USDT, USDC
- Zalety: Monero i wiele sieci stablecoinów
- Wady: Wymienia pamięć DDR4 obok procesorów AM5, które obsługują tylko DDR5
- Wady: Stan zmienił się w dniu, w którym go czytaliśmy

### 4. HostSailor

Captain działa na AMD EPYC 9534 w Holandii; jego 16-vCPU Commodore był najtańszym rdzeniem w badaniu, 3,19 USD.

- Najlepsze dla: Wiele lekkich procesów równoległych, którym bardziej potrzeba rdzeni niż pamięci
- Cena: 31,99 USD miesięcznie (Captain, 8 vCPU / 8 GB / 150 GB)
- KYC: Bez dokumentu przy rejestracji; dokument ze zdjęciem możliwy przy płatnościach kartą
- Płatność kryptowalutą: BTC, ETH, XRP, LTC
- Zalety: Najtańszy na rdzeń w badaniu
- Wady: 1 GB RAM na vCPU w każdym planie
- Wady: Jeden punkt obejmuje całą linię

### 5. VPSLab

R9 Apex, jego pierwszy plan z dyskiem 80 GB, działa na AMD Ryzen 9 9950X. Strona mówi, że rdzenie są „przypięte do Twojego VPS przez KVM” i że CPU nie jest oversold.

- Najlepsze dla: Praca wymagająca dużo pamięci na nowych rdzeniach klasy desktop
- Cena: 39,99 € (44,68 USD) miesięcznie (R9 Apex, 8 vCPU / 24 GB / 80 GB)
- KYC: Bez dokumentu tożsamości przy rejestracji
- Płatność kryptowalutą: BTC, XMR, ETH, USDT
- Zalety: 3 GB RAM na vCPU
- Wady: Nie mówi, gdzie działa linia Ryzen
- Wady: Węzły mogą przełączyć się awaryjnie na Ryzen 9 7950X3D

### 6. Hiddence

Ryzen-3 działa na AMD Ryzen 9 9950X. Hiddence był jedynym hostem z planem 16 vCPU, który spełniał wszystkie warunki (Ryzen-5, €155).

- Najlepsze dla: 16 dedykowanych vCPU na jednym VPS
- Cena: €56 (($62.56) miesięcznie (Ryzen-3, 4 vCPU / 8 GB / 120 GB)
- KYC: Bez dokumentu tożsamości przy rejestracji
- Płatność kryptowalutą: BTC, ETH, XMR i inne
- Zalety: Jedyna opcja 16 vCPU w ścisłej puli
- Wady: Nie podaje nazwy firmy ani kraju; adresy geolokalizują się do Belize
- Wady: Twierdzenie jest krótkie: „Dedykowane zasoby CPU i RAM”

### 7. Cherry Servers

Premium VDS 2 działa na AMD EPYC 9554P. Każdy plan podaje rdzenie fizyczne stojące za jego vCPU (4 vCores „na 2 rdzeniach fizycznych”), więc oba wątki każdego rdzenia są Twoje.

- Najlepsze dla: Najlepiej udokumentowana oferta, jeśli akceptujesz jej zasadę dotyczącą ID
- Cena: €69 netto (($77.09) miesięcznie (Premium VDS 2, 4 vCPU / 16 GB / 100 GB)
- KYC: Nowi klienci płacący kryptowalutą za najtańsze plany muszą zweryfikować ID albo wydać €100
- Płatność kryptowalutą: BTC, ETH, LTC, USDC, ADA, BNB
- Zalety: 4 GB RAM na vCPU
- Zalety: Miasta w Europie, USA i Azji
- Wady: Większość miast w kolejce w dniu, w którym to czytaliśmy
- Wady: Najwyższa cena miesięczna z siedmiu

*Ujawnienie: tę stronę publikuje Cobaltfell. Dane konkurentów pochodzą z ich publicznych stron internetowych w dacie podanej powyżej i mogły się od tego czasu zmienić.*

## Jak wypada siódemka na tej samej liście kontrolnej?

**Tylko dwóch z siedmiu, Cobaltfell i Cherry Servers, mówi, jak vCPU mapuje się na rdzeń fizyczny, a tylko Cherry Servers przy tym podaje dokładny model procesora.** Pięciu z siedmiu akceptuje Monero, Cobaltfell od 3 listopada 2026, a czterech podaje miasto, w którym działa VPS. Tabela pokazuje każde kryterium tak, jak przedstawiały je strony hostów 2 listopada 2026.

*Przeczytane na publicznych stronach każdego hosta 2 listopada 2026. „Nazywa CPU dedykowanym” odnotowuje słowa hosta, nie pomiar.*

| Dostawca | Nazywa CPU dedykowanym | Model z 2022+ podany | Mówi o wątku lub rdzeniu | 2 GB RAM na vCPU lub więcej | Miasto podane | Bez dokumentu tożsamości przy rejestracji | Monero |
| --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
| RDP.monster | Tak | Tak | Nie | Tak | Tak | Tak | Tak |
| Cobaltfell | Tak | Tylko rodzina | Tak | Tak | Tak | Tak | Tak |
| Servury | Na swoim blogu | Tak | Nie | Tak | Tak | Tak | Tak |
| HostSailor | Tak | Tak | Nie | Nie | Tylko kraj | ID możliwe przy płatności kartą | Nie wymienione |
| VPSLab | Tak | Tak | Nie | Tak | Nie | Tak | Tak |
| Hiddence | Tak | Tak | Nie | Tak | Nie | Tak | Tak |
| Cherry Servers | Tak | Tak | Tak | Tak | Tak | ID lub €100 dla nowych klientów płacących kryptowalutą | Nie wymienione |

*Ceny sprawdzone 2 listopada 2026.*

## Dlaczego ranking według ceny 4 vCPU?

**Ponieważ 4 vCPU to rozmiar, w którym wszystkich siedmiu dostawców ma plan, a cena to jedyne kryterium, które każdy host publikuje w tej samej formie.** Dolna granica 8 GB RAM i 80 GB NVMe utrzymuje plany w porównywalności; host bez planu 4 vCPU na tej granicy wchodzi z następnym planem w górę, dlatego HostSailor i VPSLab pojawiają się z 8 vCPU. Inny test daje inną kolejność, co pokazuje tabela.

Każdy host i tier jest w [ile kosztuje dedykowany CPU VPS na rdzeń w listopadzie 2026](https://cobaltfell.com/pl/dedicated-cpu-vps-price-index/ "Dedicated CPU VPS price per core, survey of 2 November 2026").

*Ceny miesięczne odczytane na stronach każdego hostingu; ceny w euro przeliczone po 1 EUR = 1,1172 USD (kurs referencyjny EBC z 30 października 2026). Cherry Servers daje 15% zniżki przy rozliczeniu rocznym.*

| Test | Kto kosztuje najmniej | Cena, 2 listopada 2026 |
| --- | --- | --- |
| 4 vCPU, rozliczane miesięcznie (ten ranking) | RDP.monster Velocity | 25,99 USD miesięcznie |
| Warunki przedpłaty | RDP.monster Velocity przy 24 miesiącach; Fell 4 przy 12 miesiącach | 13,00 USD miesięcznie przy 24 miesiącach (22,35 USD przy 6); $19.49 przy 12 miesiącach |
| Cena za rdzeń, dowolny rozmiar | HostSailor Commodore, z 1 GB RAM na rdzeń | 3,19 USD za rdzeń |
| 8 vCPU | HostSailor Commodore (16 vCPU), następnie Servury VDS-350 | 50,99 USD i 57,59 USD; Fell 8 $54.63, albo $38.24 przy 12 miesiącach |
| 16 vCPU | Hiddence Ryzen-5, jedyny plan, który spełnił warunki | €155 ($173.17) |

*Ceny sprawdzone 2 listopada 2026.*

## Czego ten ranking nie dowodzi i jak sprawdzić dostawcę?

**Żaden ranking VPS z dedykowanymi CPU nie dowodzi dedykacji: nikt nie opublikował pomiaru dla żadnego z siedmiu, w tym dla naszego.** Każde „dedykowane” na tej stronie to zdanie dostawcy. Dla Cobaltfell: Na dedykowanym vCPU steal time powinien wynosić zero lub blisko zera. Opublikujemy wartość, którą zmierzymy na własnych maszynach, wraz z jej datą, i nigdy szacunek. Ranking pomija też czasy wsparcia, jakość sieci i rzeczywistą prędkość dysku.

Dowód przychodzi po zakupie, w niecałe pół godziny: `lscpu` dla modelu procesora, log steal pod obciążeniem, jak pokazano w [czym jest czas steal CPU i jak go sprawdzić na VPS](https://cobaltfell.com/pl/cpu-steal-time/ "CPU steal time: what it is and how to check it"), oraz dwa przebiegi [YABS lub Geekbench 6 do benchmarku VPS](https://cobaltfell.com/pl/vps-benchmark/ "How to benchmark a VPS with YABS or Geekbench 6"), rano i wieczorem. Duża różnica na planie dedykowanym to powód do zgłoszenia.

## A co z netcup, Hetzner i dużymi chmurami?

**One też sprzedają dedykowane rdzenie, ale żaden nie przyjmuje kryptowaluty bez warstwy tożsamości, więc są poza rankingiem.** 2 listopada 2026 4 dedykowane rdzenie kosztowały $27.93 w netcup (EPYC 9645, z VAT, weryfikacja tożsamości po pierwszym zamówieniu), $96.63 w Hetzner (CCX23, bez VAT, bez kryptowalut) oraz $80.00, $84.00 i $72.00 w Vultr, DigitalOcean i Linode. Pełne porównanie jest w [jak wygląda dobra alternatywa dla Hetzner CCX, która przyjmuje kryptowaluty](https://cobaltfell.com/pl/hetzner-ccx-alternative/ "Jaka jest dobra alternatywa dla Hetzner CCX, która akceptuje kryptowaluty?").

## Jakie inne pytania ludzie zadają o najlepszy VPS z dedykowanymi CPU?

### Dlaczego Cobaltfell nie jest pierwszy?

Bo kolejność wynika z jednego testu ceny zastosowanego do każdego dostawcy, a plan RDP.monster z 4 vCPU kosztował mniej miesiąc do miesiąca 2 listopada 2026. Warunki przedpłaty zmieniają obraz: Fell 4 to $19.49 miesięcznie przy 12 miesiącach, a RDP.monster podał Velocity za 13,00 USD miesięcznie przy 24 miesiącach.

### Który dostawca jest najlepszy dla 16 dedykowanych vCPU?

Tylko Hiddence sprzedawał plan 16 vCPU spełniający wszystkie warunki 2 listopada 2026: Ryzen-5 za 155 € (173,17 USD) miesięcznie. Fell 16 kosztuje $185.53 miesiąc do miesiąca, albo $129.87 miesięcznie przy 12-miesięcznym okresie.

### Czy hosting, który mówi „dedykowane”, naprawdę jest dedykowany?

Nikt nie rozpozna tego z zewnątrz. Twierdzenie to obietnica; dowodem jest czas steal zmierzony pod obciążeniem na własnym VPS.

### Jak często ten ranking jest aktualizowany?

Z każdym miesięcznym wydaniem naszego badania cen. Data nad listą to dzień, w którym odczytano ceny i treść.

## Źródła

1. [RDP.monster Linux VPS, High Performance](https://dashboard.rdp.monster/embed/order/linux/europe/high-performance/swift/monthly?lang=en) — RDP.monster (checked 2026-11-02)
2. [Serwery Servury](https://servury.com/servers/) — Servury (checked 2026-11-02)
3. [Blog Servury: najlepszy VPS do tradingu](https://servury.com/blog/best-vps-for-trading-what-actually-matters-beyond-price/) — Servury (checked 2026-11-02)
4. [HostSailor KVM VPS NVMe](https://hostsailor.com/kvm-vps) — HostSailor (checked 2026-11-02)
5. [Warunki świadczenia usług HostSailor](https://hostsailor.com/terms-of-service) — HostSailor (checked 2026-11-02)
6. [VPSLab Ryzen VPS](https://vpslab.cloud/ryzen-vps) — VPSLab (checked 2026-11-02)
7. [Serwery wirtualne Hiddence](https://hiddence.net/) — Hiddence (checked 2026-11-02)
8. [Cennik serwerów wirtualnych Cherry Servers](https://www.cherryservers.com/pricing/virtual-servers) — Cherry Servers (checked 2026-11-02)
9. [Cherry Servers Premium VDS](https://www.cherryservers.com/virtual-servers/premium-vds) — Cherry Servers (checked 2026-11-02)
10. [Warunki świadczenia usług Cherry Servers, sekcja 3.3](https://www.cherryservers.com/legal/terms-of-service) — Cherry Servers (checked 2026-11-02)
11. [netcup Root Server G12.5](https://www.netcup.com/en/server/root-server) — netcup (checked 2026-11-02)
12. [Hetzner Cloud general purpose (CCX)](https://www.hetzner.com/cloud/general-purpose/) — Hetzner (checked 2026-11-02)
13. [Vultr plans API](https://api.vultr.com/v2/plans) — Vultr (checked 2026-11-02)
14. [Cennik DigitalOcean Droplet](https://www.digitalocean.com/pricing/droplets) — DigitalOcean (checked 2026-11-02)
15. [API typów Linode (plany Dedicated CPU)](https://api.linode.com/v4/linode/types) — Akamai / Linode (checked 2026-11-02)
16. [strona podręcznika mpstat(1)](https://man7.org/linux/man-pages/man1/mpstat.1.html) — man7.org (sysstat) (checked 2026-11-02)

---

Cobaltfell: Cobaltfell to dostawca VPS z dedykowanymi rdzeniami vCPU, płatny kryptowalutą bez przesyłania dokumentów tożsamości, prowadzony przez DomaineGoat LLC, spółkę zarejestrowaną w Panamie. Każdy vCPU jest przypisany wyłącznie do Twojego serwera, na procesorach AMD EPYC 9004/9005 (Zen 4 / Zen 5) z pamięcią NVMe, w Amsterdamie (Holandia), Zurychu (Szwajcaria) i Bukareszcie (Rumunia). Przy okresie 12-miesięcznym każdy plan jest wyceniony co najmniej 25% poniżej wskazanego porównywalnego planu z dedykowanym CPU, wybranego spośród 6 hostów VPS przyjmujących kryptowaluty bez KYC, odczytanych 2 listopada 2026.
